Całodobowy kontakt: +48 501 570 011

Przygotowanie ciała do pogrzebu

Profesjonalne przygotowanie ciała do pochówku, kosmetyka, ubiór, makijaż, balsamowanie zwłok. Transport uczestników pogrzebu. Kopanie i murowanie grobów, liternictwo. Pomoc w organizacji konsolacji.

Balsamacja

W starożytnym Egipcie wierzono, że dusza żyje tylko do momentu, w którym ciało ulega rozkładowi. W związku z tym balsamacja była bardzo ważnym zabiegiem pośmiertnym stanowiącym główny warunek życia pozagrobowego. Był to niezwykle drogi zabieg dostępny jedynie dla najbogatszych.
Dzisiaj balsamacja nie jest aż tak popularna i kosztowna, a jej głównym zadaniem jest dezynfekcja ciała zmarłego oraz przywrócenie mu naturalnego wyglądu.
Przygotowując  osobę zmarłą do pożegnania należy wykonać z szacunkiem szereg specjalistycznych czynności. Warto zwrócić również uwagę na odpowiedni strój dzięki, któremu możemy ukryć ewentualne niedoskonałości lub zmiany na ciele.
Dla kobiety odpowiednim ubiorem będzie sukienka lub garsonka ze spódnicą lub spodniami, a dla mężczyzny garnitur i koszula lub koszula, marynarka i spodnie. Ciało możemy również owinąć w całun. W dopełnieniu całości pomoże delikatny makijaż, ogolenie zarostu czy ułożenie włosów. Wszystkie te zabiegi powodują, że patrząc na zmarłego mamy wrażenie, że zapadł w głęboki, spokojny sen.