Array

Spopielenie zwłok

Spopielenie zwłok osoby zmarłej jest jednym z najstarszych rytuałów pogrzebowych. Na Starym Kontynencie kremację zapoczątkowali Grecy, jako sposób sprowadzania żołnierzy poległych w dalekich krajach. Pierwsze współczesne krematorium w Europie zostało uruchomione w Mediolanie w 1873 roku. Kościół katolicki zezwolił na tę formę pochówku w 1963 roku. Obecnie kremacja zwłok zyskuje coraz większą popularność. Jej zaletą jest oszczędność miejsca – w jednym grobie możemy pochować wielu członków rodziny. Drugim ważnym aspektem jest skrócenie czasu oczekiwania na pożegnanie z osobą zmarłą. Kremację możemy wykonać już następnego dnia po śmierci.

Dysponujemy szerokim asortymentem urn wielu producentów – metalowe, kompozytowe, drewniane, onyxowe, ceramiczne, szklane oraz mosiężne. Trumny kremacyjne w różnych rozmiarach, drewniane i ekologiczne. Całuny do kremacji.

Kościół zezwala na kremację i nie przekreśla kościelnego pochówku, opracowane zostały nawet stosowne przepisy liturgiczne do tej opcji pożegnania. Kremacja to całopalenie, forma pogrzebu zwłok zmarłego znana i uznawana przez wiele religii. Urny z prochami zmarłego nie można trzymać w domu, nie można też rozsypywać. Zgodnie z polskim prawem urna może zostać pochowana wyłącznie na cmentarzu lub zatopiona w morzu jeśli śmierć nastąpiła na pokładzie statku.